Laser pikosekundowy PICOSKIN do usuwania tatuażu Laser pikosekundowy PICOSKIN do usuwania tatuażu
Producent: ATTRE.EU
Cena: 62 000,00 zł 62000.00 PLN
Cena zawiera 23% VAT
szt.
zobacz więcej
Laser pikosekundowy PICO IRIS 750 + soczewka frakcyjna do usuwania tatuażu Laser pikosekundowy PICO IRIS 750 + soczewka frakcyjna do usuwania tatuażu
Producent: ATTRE.EU
Cena: 80 000,00 zł 80000.00 PLN
Cena zawiera 8% VAT
szt.
zobacz więcej
Laser pikosekundowy PICO SURE do usuwania tatuażu nd yag Laser pikosekundowy PICO SURE do usuwania tatuażu nd yag
Producent: ATTRE.EU
Cena: 15 500,00 zł 15500.00 PLN
Cena zawiera 23% VAT
szt.
zobacz więcej
ELIS-pico laser do usuwania tatuażu ND YAG pikosekundowy , głowica PICO 755nm ELIS-pico laser do usuwania tatuażu ND YAG pikosekundowy , głowica PICO 755nm
Producent: ATTRE.EU
Cena: 18 950,00 zł 18950.00 PLN 29 000,00 zł
Cena zawiera 23% VAT
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Laser Q-Switched ND YAG ELES do usuwania tatuaży Laser Q-Switched ND YAG ELES do usuwania tatuaży
Producent: ATTRE.EU
Cena: 16 250,00 zł 16250.00 PLN 18 999,00 zł
Cena zawiera 23% VAT
szt.
zobacz więcej
 • promocja

Usuwanie tatuażu w gabinecie medycyny estetycznej 

Tatuaż to trwałe zdobienie ciała, dlatego warto dobrze przemyśleć jego wykonanie. Mimo to wiele osób z czasem żałuje decyzji o tatuażu i pragnie na stałe pozbyć się go ze swojego ciała. Na szczęście w wielu przypadkach usuwanie tatuażu stało się jednak możliwe. W głównej mierze jest to zasługa nowych technologii i profesjonalnego sprzętu dostępnego w gabinetach medycyny estetycznej. Najbezpieczniejsza i najmniej inwazyjna metoda usuwania tatuażu to laser. Niemal całkowicie wyparł on wcześniej stosowane sposoby usuwania tatuażu, takie jak dermabrazja oraz zabiegi chirurgiczne. Wybierając laserowe usuwanie tatuażu w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej, który korzysta z odpowiedniego sprzętu i zatrudnia wykwalifikowany personel, gwarantuje pełne bezpieczeństwo zabiegu. Laser do usuwania tatuażu zapewnia nie tylko dużą skuteczność, ale również krótki okres rekonwalescencji, bez ryzyka powstawania nieestetycznych blizn. 

Maszyna do usuwania tatuażu – właściwości 

W profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej usuwanie tatuażu jest przeprowadzane za pomocą dwóch rodzajów maszyn: lasera nanosekundowego lub lasera pikosekundowego. Zarówno pierwsza, jak i druga maszyna do usuwania tatuażu jest dostępna w ofercie Attre. Różnią się one właściwościami, które można dopasować do specyfiki pozostałych usług danego studia urody. Laser do usuwania tatuażu ma także inne właściwości. Przykładowo laser Q-switched nanosekundowy może służyć nie tylko do usuwania tatuażu, ale również do depilacji laserowej i usuwania makijażu permanentnego. Z kolei laser Pico jest wykorzystywany między innymi do peelingu węglowego, usuwania przebarwień, odmładzania skóry i usuwania pieprzyków. Oba lasery usuwają tatuaż poprzez naświetlanie ciemnego pigmentu w skórze. Bardzo krótkie, silne impulsy świetlne są pochłaniane przez barwnik tatuażu, co rozrywa go na mikrocząsteczki. Następnie są one wchłaniane przez układ immunologiczny i neutralizowane. Względem laseru nanosekundowego laser pikosekundowy gwarantuje jeszcze krótszą ekspozycję skóry na światło. W efekcie obniża ryzyko podrażnień spowodowanych uszkodzeniami termicznymi, także w przypadku skóry wrażliwej. 

Laser do usuwania tatuażu – jakie są przeciwskazania? 

Przed przystąpieniem do laserowego usuwania tatuażu przeprowadzany jest wywiad lekarski, na podstawie którego możliwa jest kwalifikacja do zabiegu. Laserowemu usuwaniu tatuażu nie powinny podawać się między innymi kobiety w ciąży, a także osoby chorujące na hemofilię, z infekcjami skóry, tendencją do bliznowców, przyjmujące niektóre leki, mocno opalone lub posiadające rozrusznik serca. Przed zabiegiem nie można również się opalać, przyjmować pochodnych witaminy A: izotretynoiny i retinolu, stosować peelingów ani mikrodermabrazji, kosmetyków z kwasami i witaminą C. Nie należy też używać preparatów z zawartością dziurawca i nagietka, ponieważ zwiększają one wrażliwość skóry na światło.  

Jak przebiega zabieg laserowego usuwania tatuażu? 

Jeśli wykluczono wyżej wymienione przeciwskazania, przeprowadzana jest próba laserowa, żeby sprawdzić indywidualną reakcję skóry na wiązkę lasera. Po jej pozytywnym przebiegu można przystąpić do właściwego usuwania tatuażu. Nigdy jednak nie jest możliwe usunięcie go za jednym podejściem. Zazwyczaj dla uzyskania pełnych efektów potrzebne jest przeprowadzenie kilku lub nawet kilkunastu zabiegów. Odstępy pomiędzy poszczególnymi sesjami laserowego usuwania tatuażu powinny wynosić od trzech do czterech tygodni. Zapewnia to skórze odpowiedni czas na regenerację. W tym czasie tatuaż stopniowo rozmywa się i zanika. Należy wziąć pod uwagę fakt, że jasne pigmenty są znacznie trudniejsze do usunięcia, a biały tusz wcale nie wchodzi w reakcję z wiązką laserową. Pojedyncza sesja laserowego usuwania tatuażu zależnie od miejsca i wielkości jego umiejscowienia trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Przed usuwaniem tatuażu skóra jest miejscowo schładzana specjalną maścią łagodzącą podrażnienia. Mimo to można odczuwać lekki ból wynikający z mikrouszkodzeń struktury naskórka. Z tego powodu po zabiegu zalecana jest odpowiednia pielęgnacja miejsca poddanego działaniu światła laserowego.

Menu Szukaj więcej więcej
  • ATTRE.EU urządzenia medyczne i kosmetyczne
  • ATTRE.EU jest producentem i dystrybutorem urządzeń medycznych oraz kosmetycznych do gabinetów medycyny estetycznej, salonów kosmetycznych, ośrodków spa na terenie całej Polski.

  • ul. Kineskopowa 1 G

  • 05-500 Piaseczno

  • Tel.:+48510845604

  • E-mail:
   biuro@attre.eu
  • Zapisz się do newslettera
   Chcesz otrzymać atrakcyjne oferty urządzeń kosmetycznych zapisz się na newsletter.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl