Urządzenie do mezoterapii igłowej Revi Injector
Opis
Mezoterapia igłowa z urządzeniem Revi Injector. Szybsze i bardziej widoczne efekty zabiegu
Nowoczesne wyposażenie gabinetu medycyny kosmetycznej nie może obejść się bez urządzenia do mezoterapii igłowej. Technologia Revi Injector jest jednym z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych zabiegów tego typu. Jest bezpieczna i niemal bezbolesna, a dzięki skutecznemu multi-igłowego systemowi podskórnego podawania preparatów odżywczych, w widoczny sposób poprawia kondycję skóry. Z tego względu jest idealną alternatywą dla chirurgicznego liftingu.
Kiedy stosuje się mezoterapię igłową?
Zabiegi mezoterapii igłowej mają bardzo szerokie spektrum zastosowania w kompleksowym leczeniu defektów kosmetycznych i rewitalizacji skóry twarzy, ciała oraz głowy. Skutecznie wykorzystuje się je w terapiach zatrzymujących starzenie się skóry i niwelujących jego oznaki.
Główne wskazania do mezoterapii igłowej:
- skóra wiotka, pozbawiona jędrności i sprężystości;
- skóra odwodniona;
- skóra poszarzała, zmęczona o nierównym kolorycie;
- skóra z widocznymi oznakami starzenia;
- skóra z fotouszkodzeniami;
- blizny i rozstępy
Efekty mezoterapii igłowej widoczne już po kilku dniach:
- lepsze napięcie skóry;
- znaczne wygładzenie;
- poprawa kolorytu i rozświetlenie cery;
- zdrowiej i młodziej wyglądająca skóra;
- poprawa nawilżenia;
- wygładzenie zmarszczek i bruzd.
Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?
Mezoterapia igłowa polega na podawaniu preparatów kondycjonujących do głębokich warstw skóry lub tkanki podskórnej. W nie tak odległych czasach preparaty te wprowadzało się strzykawką lub kaniulą. Taki zabieg był jednak dla pacjentów bolesny, a dodatkowo – jak wiele terapii manualnych – niósł za sobą ryzyko powikłań i uszkodzeń skóry.
Nowoczesne urządzenia kosmetyczne wykorzystują zaawansowany pistolet do mezoterapii z systemem pięciu cienkich, sterowanych automatycznie nanoigieł. Zapewnia to idealnie powtarzalną iniekcję – w równych odległościach i na taką samą głębokość. Dodatkowo, dzięki krótkim i precyzyjnym nakłuciom skraca się czas zabiegu do minimum. Jest to gwarancja wysokiego komfortu zarówno dla pacjenta, jak i dla osoby przeprowadzającej zabieg.
Zalety urządzeń do mezoterapii igłowej:
- w ciągu 15-minutowego zabiegu można wykonać nawet do 2000 wkłuć, dzięki czemu dawka wybranego preparatu jest rozprowadzona równomiernie i działa jednakowo na wszystkie partie zabiegowe;
- system próżniowy zasysa skórę przed wykonaniem iniekcji, dzięki czemu zabieg jest mniej bolesny i nie powoduje powstawania siniaków i pękania naczyń krwionośnych;
istnieje możliwość dowolnej regulacji głębokości iniekcji w zakresie od 0 do 5 mm, co pozwala na bezproblemowe dotarcie do warstw skóry głębokiej; - powtarzalność iniekcji zapobiega przypadkowemu podaniu preparatu zbyt głęboko;
- zastosowana blokada przepływu zwrotnego zapobiega cofaniu się preparatu i krwi podczas zabiegu;
- cienkie igły w rozmiarze 31G nie pozostawiają wybroczyn na skórze;
- system bezpieczeństwa zapobiega samoistnemu przekroczeniu bezpiecznej dawki preparatu.
Technologia użyta w Revil Injector pozwala na podawanie preparatów różnego typu – o różnej wieloelastyczności i zakresie działania. Najczęściej wykorzystuje się do tego kwas hialuronowy, atelokolagen, mezobotoks oraz osocze bogatopłytkowe.
Zabieg mezoterapii igłowej – przebieg, przeciwwskazania, zalecenia pozabiegowe
Prawidłowo przeprowadzony zabieg mezoterapii igłowej nie powinien powodować bólu ani dyskomfortu u pacjenta. Jest to terapia nieinwazyjna i – z punktu widzenia pacjenta – prosta, niewymagająca i krótka. Zabiegi na mniejszym obszarze (np. na twarzy) trwają z reguły około 15 minut. W przypadku innych części ciała czas terapii nie powinien przekroczyć 60 minut.
Wykonanie zabiegu mezoterapii igłowej
- Wybranie preparatu kondycjonującego oraz ustawienie parametrów zabiegowych – głębokości i czasu iniekcji, a także odpowiedniej dawki preparatu.
- Oczyszczenie skóry pacjenta.
- Nałożenie żelu znieczulającego. Nie jest to konieczne, ale może być wykonane na życzenie pacjenta z wiotką i wyjątkowo delikatną skórą.
- Przystąpienie do zabiegu właściwego. Do skóry przykłada się pistolet do mezoterapii igłowej, zakończony jednorazowym kartridżem igłowym. System vacuum zasysa skórę, która następnie ostrzykiwana jest nanoigłami.
- Powtórzenie czynności „miejsce po miejscu”, aż do rozprowadzania preparatu na całym obszarze zabiegowym.
Po prawidłowo wykonanej mezoterapii igłowej nie powinny wystąpić żadne skutki niepożądane. Normalną reakcją jest lekkie zaczerwienienie i tkliwość, a także lekkie siniaki u osób z wyjątkowo wiotką, cienką i delikatną skórą. Wszystkie te objawy nie są powodem do niepokoju i przy odpowiedniej pielęgnacji ustąpią samoistnie. Po zabiegu pacjentowi nie towarzyszy również uczucie dyskomfortu ani ból, dzięki czemu od razu może wrócić do codziennych obowiązków.
Naturalnie brak skutków ubocznych zaobserwujemy wyłącznie u osób zdrowych. Dlatego bardzo ważne jest, by przed wykonaniem zabiegu przeprowadzić dokładnym wywiad medyczny. Mezoterapii igłowej nie powinno się przeprowadzać u osób z chorobami nowotworowymi, nieleczoną cukrzycą, cierpiącym na zaburzenia krzepnięcia krwi oraz opryszczkę. Tymczasowymi przeciwwskazaniami jest również przeziębienie, infekcje dróg oddechowych oraz infekcje skórne w miejscu przeprowadzania zabiegu.
Parametry techniczne Revi Injector
Przy zakupie gwarantujemy:
Transport do klienta na terenie Polski
Profesjonalne szkolenie
Materiały szkoleniowe (skrypt + karty pacjenta)
Instrukcję obsługi
Certyfikat uprawniający do obsługi urządzenia ważny dla sanepidu
Profesjonalny serwis
gwarancyjny i pogwarancyjny
Dla wybranych urządzeń serwis door to door
oraz urządzenie zastępcze
Leasing/Wynajem/Raty 0%
Materiały reklamowe